Przejdź do treści strony Powrót do strony głównej
24 kwietnia 2026

„Organizacja przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych, zawodów, imprez dla dzieci i młodzieży szkolnej”

Starosta Kłobucki Dariusz Pilśniak, Wicestarosta Karol Wers oraz przedstawiciele Powiatowego szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku, Wiceprzewodniczący Dariusz Bednarski i Skarbnik Zdzisław Wierus, podpisali umowę na realizację zadania publicznego, którego projekt szczegółowo opisano w ofercie w otwartym konkursie ofert na 2026 rok.

Zgodnie z treścią umowy, PSZS  przeznaczy dotację na organizację przedsięwzięć sportowo- rekreacyjnych (zawodów, imprez) dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz społeczności Powiatu Kłobuckiego.

Celem zadania jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, dzieci i młodzieży poprzez popularyzowanie królowej sportu jaką jest lekkoatletyka. Ważnym wydarzeniem dla lokalnego sportu jest organizacja II Memoriału Lekkoatletycznego im. Eugeniusza Olszewskiego. W tegorocznych zawodach planowany jest udział ponad 5000 zawodników ze szkół podstawowych i średnich.

IMG_4978.jpeg