Inauguracja roku szkolnego 2024/2025 w Powiecie Kłobuckim

03 Wrzesień 2024

W dniu 2 września br. o godzinie 11 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, Samorząd Powiatu Kłobuckiego zorganizował po raz pierwszy uroczystą inaugurację roku szkolnego w wymiarze powiatowym.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Posła na Sejm RP, Wiceministra Edukacji Narodowej Pana Henryka Kiepury.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru Powiatu Kłobuckiego oraz sztandarów szkół, dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym. Hymn państwowy odegrała Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Krzepicach.

Podczas inauguracji organizatorzy i goście wręczyli certyfikaty uczniom klas pierwszych, potwierdzające włączenie w poczet społeczności szkolnych oraz markowe plecaki, zakupione dla uczniów klas pierwszych, tegorocznych absolwentów klas ósmych, w ramach akcji „Plecak dla Pierwszaka”.

Wydarzenie było także okazją, by uhonorować tegorocznych abiturientów i zaakcentować dotychczasowe wyniki matur. Nasza młodzież okazuje się być najlepsza w województwie śląskim. W ostatnich latach Powiat Kłobucki trzykrotnie był pierwszy pod względem zdawalności matur – były to lata 2019, 2020 i obecny rok 2024. Tak doskonałe wyniki są efektem wytężonej pracy uczniów, nauczycieli ale i wynikiem dobrej współpracy między szkołami a organem prowadzącym. Na ręce dyrektorów szkół przedstawiciele Zarządu Powiatu Kłobuckiego oraz Poseł na Sejm RP Henryk Kiepura wręczyli okolicznościowe statuetki, kwiaty i podziękowania dla całej społeczności szkolnej za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz uczniów.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, w której wystąpiły solistki ze wszystkich naszych szkół. Zwieńczeniem inauguracji był mini koncert Orkiestry Dętej Zespołu Szkół w Krzepicach.

W uroczystości wzięli udział m. in.: Poseł na Sejm RP, Wiceminister Edukacji Narodowej Pan Henryk Kiepura, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Pan Stanisław Gmitruk, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Pan Grzegorz Boski,  Śląski Wicekurator Oświaty Pana prof. Tomasz Huk, Starosta Kłobucki Pan Dariusz Pilśniak, Radni Rady Powiatu Kłobuckiego na czele z Przewodniczącym Panem Zbigniewem Pilśniakiem, Wicestarosta Pan Karol Wers, Członkowie Zarządu Powiatu Kłobuckiego: Pani Zdzisława Kall, Pani Beata Przybylska i Pani Aneta Kiepura, Burmistrz Kłobucka Pan Jerzy Zakrzewski, Wójt Gminy Wręczyca Wielka Pani Anna Syguda, Wójt Gminy Miedźno Pani Ewelina Stobiecka, Wójt Gminy Opatów Pan Zdzisław Makles,  Wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie Pani Barbara Matczak, Sekretarz Powiatu Pani Sylwia Tronina, Skarbnik Powiatu Pani Katarzyna Kurowska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Kłobucku Pani Joanna Kulejewska, Dyrektor Urzędu Pracy w Kłobucku Pani Małgorzata Szymanek, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku Pani Joanna Maruszczyk, Dyrektor Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Pani Żaneta Sikora, Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy w Kłobucku Pan Andrzej Ujma, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku Pan Jacek Rudzki wraz z wicedyrektorami szkoły: Panią Bożeną Trzepizur i Panem Mirosławem Cebulą, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Kłobucku Pani Małgorzat Galle-Michałowska wraz z wicedyrektorem Panią Karoliną Kubicką, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku Pani Katarzyna Ściebura wraz z wicedyrektorem Panią Joanną Foszner, Dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach Pan Grzegorz Mastalerz wraz z wicedyrektorem Panią Agnieszką Borowską, Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Małgorzata Orzeł, emerytowane dyrektorki naszych szkół Pani Anna Nowicka i Pani Elżbieta Sławuta, poczty sztandarowe szkół i Powiatu Kłobuckiego, nauczyciele, wychowawcy, rodzice i uczniowie.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, była pełna pozytywnych emocji, na któe złożyło się m.in. osobiste zaangażowanie prowadzącej Inaugurację Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Joanny Kulejewskiej.

Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom szkół, Rodzicom i Uczniom życzymy dobrej współpracy, udanego i spokojnego roku szkolnego 2024/2025 oraz samych sukcesów!

Inauguracja roku szkolnego 2024/2025 w Powiecie Kłobuckim

3 wrzesień 2024 33 zdjęć

W dniu 2 września br. o godzinie 11 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, Samorząd Powiatu Kłobucki, po raz pierwszy, zorganizował uroczystą inaugurację roku szkolnego w wymiarze powiatowym.