Aktualności
Krajowe ćwiczenia RENEGADE -SAREX 15/II
- kategoria:
- Aktualności
W dniach 13 i 14 października br w godzinach 8.00 do 16.00
odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania ludności , podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.
Ćwiczenia organizuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP.
Elementami przedsięwzięcia są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
Ćwiczenia planowane są na dzień od 13 do 15 października br. (termin zapasowy 16 października).
W dniach 13 i 14 października br. w godzinach 8.00 do 16.00 odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania ludności, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu:
- Sygnał ogłoszenia alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty,
- Sygnał odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.
Alarmowanie będzie miało miejsce tylko na terenie powiatów znajdujących się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.