Powiat Kłobucki kupuje samochód dla niepełnosprawnych

26 Sierpień 2024

22 sierpnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku, Starosta Kłobucki Dariusz Pilśniak, Wicestarosta Karol Wers, Członek Zarządu Powiatu Zdzisława Kall oraz z Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Tomasz Sobiś uzgodnili i podpisali  z dostawcą, umowę zakupu samochodu, przystosowanego do transportu osób z niepełnosprawnościami.

Samochód, będzie używany do transportu osób niepełnosprawnych, w szczególności uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach.

Zgodnie z umową, cena samochodu marki Ford, to 242 187 zł.

Wydatek ten zostanie sfinansowany środkami od samorządu Powiatu Kłobuckiego w wysokości 148 187zł, w tym kwotą 144 000 zł pozyskaną z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pozostała kwota 94 000 zł, została zebrana, przez Komitet Społeczny na rzecz Wspierania Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w szczególności uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach, podczas balu charytatywnego w 2024 roku, dzięki ofiarności jego uczestników.