Powiat Kłobucki wspiera finansowo zakup nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych w Gminie Wręczyca Wielka

23 Październik 2023

17 października br. Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński odebrał kluczyki do nowego, gminnego samochodu, przeznaczonego do transportu osób niepełnosprawnych. Samochód zakupiony ze wsparciem finansowym Powiatu Kłobuckiego w wysokości 62 500 zł, ma służyć głównie do dowozu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach mieszkających w gminie Wręczyca Wielka.

Zakup pojazdu, to efekt,  skutecznie złożonego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku wniosku, w konkursie organizowanym przez Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III. Skuteczna aplikacja zaowocowała przyznaną dotacją w wysokości 120 000 zł. By jednak otrzymać te pieniądze, gmina musi jeszcze spełnić wymogi zapisane w warunkach projektu.

W uroczystym przyjęciu samochodu uczestniczyli: Henryk Kiepura,  Wójt Tomasz Osiński, Wicestarosta Zdzisława Kall oraz Przewodniczący Rady Gminy Wręczyca Wielka Marek Prubant.