Przekazanie detektorów napięcia dla jednostek OSP z powiatu kłobuckiego

04 Październik 2024

W dniu 3.10.2024 r. na posiedzeniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Powiatu Kłobuckiego, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Wicemarszałek Grzegorz Boski wraz z Wiceministrem Edukacji Narodowej Henrykiem Kiepurą oraz Starostą Kłobuckim Dariuszem Pilśniakiem przekazali 20 detektorów napięcia dla 20 Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Kłobuckiego o łącznej wartości 43.979,88 złotych sfinansowanych dzięki V Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Podziękowano strażakom za zaangażowanie na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Podczas spotkania w strażnicy OSP Wręczyca Wielka podsumowano również Powiatowe Obchody Dania Strażaka, które odbyły się na terenie powiatu w 2024 roku.