Przekazano dary dla powodzian z Głuchołaz

10 Październik 2024

W dniu 8 października br. Powiat Kłobucki dostarczył pomoc dla powodzian z terenu Głuchołaz.

Zebrane dary w powiatowym magazynie pomocy dla powodzian zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku zostały przekazane do magazynu utworzonego przez Urząd Gminy w Głuchołazach, skąd trafią do potrzebujących powodzian z okolicznych miejscowości i będą rozdysponowane według potrzeb. Dary zebrane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, przez mieszkańców Gminy Panki, Szkoły i indywidualnych mieszkańców powiatu kłobuckiego oraz przedstawicieli okolicznych przedsiębiorców. Transportu udzieliła firma SASTRANS NOVA Sp. z.o.o Sp. K. z Kuźnicy Starej.

Przekazano m.in. wodę, środki chemiczne, artykuły spożywcze, artykuły przemysłowe, środki papiernicze i pościel. Poza tym dostarczono rękawice, buty robocze i łopaty oraz szczotki i inne artykuły przemysłowe do czyszczenia i sprzątania oraz usuwania skutków powodzi. Ogólnie wysłano pojazdem ciężarowym 16 palet darów dla powodzian z tego terenu.
Z ramienia powiatu kłobuckiego dary przekazał Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wystalski wraz z pracownikami.