Rocznicowe obchody upamiętniające Władysława Sebyłę

08 Luty 2024

6 lutego 2024 roku, w południe, przed tablicą poświęconą Władysławowi Sebyle - poecie i żołnierzowi kampanii wrześniowej, zamordowanemu przez NKWD,  w 1940 roku Charkowie - zebrali się przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji kultury, harcerze, młodzież szkolna oraz zainteresowani mieszkańcy powiatu, by uczcić 122 rocznicę jego urodzin.
Przed kłobuckim Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie jest ustawiona tablica, zorganizowano apel jego pamięci z udziałem mieszkańców. Apel uświetniły poczty sztandarowe wystawione przez lokalne instytucje.  A wiązanki kwiatów pod tablicą złożyły m.in. delegacje samorządu Powiatu Kłobuckiego oraz Gminy Kłobuck.
Powiat Kłobucki, podczas apelu, reprezentowała Starosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall oraz Członkowie Zarządu Powiatu Józef Borecki i Krzysztof Nowak.

Rocznicowe obchody zakończyła, późnym popołudniem, tradycyjna już gala, w sali MOK, będąca podsumowaniem XVII ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Wł.Sebyły pn.: „Łowco słów, zapomniany i smutny”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku. W gali wzięli uczestniczyli min. Krzysztof Nowak i Mariusz Mandat Członkowie Zarządu Powiatu.

Zdjęcia (źródło): klobucka.pl