Uroczyste otwarcie kotłowni gazowej w Zespole Szkół w Krzepicach

07 Luty 2022

Dnia 2 lutego br., w Zespole Szkół w Krzepicach odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej i ekologicznej kotłowni gazowej.

Było to podsumowanie projektu zrealizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku i współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 pn. „Ograniczenie niskiej emisji w Powiecie Kłobuckim”. Jedno z kluczowych zadań inwestycji stanowiła „Wymiana źródła ciepła i ograniczenie niskiej emisji w Zespole Szkół w Krzepicach”. W jego ramach zlikwidowano nieefektywną kotłownię węglową i zaadaptowano pomieszczenie w budynku magazynowym szkoły na kotłownię gazową, w której źródło ciepła stanowią trzy kotły gazowo – kondensacyjne. Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w kwocie 632 837,03 zł, a jego całkowity koszt wyniósł 1 069 000 zł.

Otwarcie obiektu poprzedziła prezentacja multimedialna, poświęcona inicjatywom zrealizowanym dotychczas na terenie szkoły przy wsparciu organu prowadzącego, Starostwa Powiatowego w Kłobucku, m.in. „Moje Boisko – Orlik 2012”, „Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach”, „Zielona Pracownia 2017”. Zrealizowane projekty wpłynęły na poprawę jakości funkcjonowania szkoły oraz zapewniły komfort nauki i pracy.

Gości powitał dyrektor Grzegorz Mastalerz, który wraz z Samorządem Uczniowskim złożył na ręce przedstawiciela organu prowadzącego podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Uroczystego przekazania odnowionej kotłowni, w obecności szkolnej młodzieży, dokonali: wicestarosta – Zdzisława Kall, przewodniczący Rady Powiatu – Zbigniew Pilśniak, członek zarządu – Józef Borecki, Burmistrz Miasta i Gminy Krzepice – Krystian Kotynia, przedstawiciel Firmy Remontowo – Budowlanej „BATOREX” S.C. – Jacek Bator, dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach – Grzegorz Mastalerz i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Jan Sawicki.

Uroczyste otwarcie kotłowni gazowej w Zespole Szkół w Krzepicach

7 luty 2022 22 zdjęć