ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Konferencja trzech zaprzyjaźnionych samorządów on-line

03 Lipiec 2024

2 lipca Zarząd Powiatu Kłobuckiego uczestniczył w wirtualnym spotkaniu na żywo, z przedstawicielami zaprzyjaźnionych samorządów z Niemiec i Ukrainy, z którymi Powiat Kłobucki ma podpisane umowy o współpracy.

Powiat Kłobucki reprezentowali w videokonferencji na żywo: Starosta Dariusz Pilśniak, Wicestarosta Karol Wers oraz Członkinie Zarządu powiatu Zdzisława Kall i Beata Przybylska, a także naczelnicy wydziałów ze Starostwa w Kłobucku -  Andrzej Wystalski i Zbigniew Zych.

Niemiecki powiat Hassberge z Bawarii reprezentowali: Starosta Wilhelm Schneider, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Marcus Froehlich, Pełnomocnik Starosty Stephan Kolck oraz tłumaczka Magdalena Urlich.

Samorząd miasta Mostiska na Ukrainie reprezentowała Burmistrz Miroslawa Pelc oraz przedstawiciele Rady i Urzędu Miasta Oleh Makar i Pavel Osypow.

W trakcie spotkania, podczas którego partnerzy zagraniczni naszego samorządu, poznali nowy Zarząd Powiatu Kłobuckiego, przedyskutowano kwestie dotyczące dalszej współpracy, w tym zagadnienia związane z pomocą dla dotkniętej wojną Ukrainy, wznowienia współpracy między szkołami oraz planów spotkań  na najbliższe miesiące.